Selülit Tedavisi / Bölgesel İncelme

Yaz aylarının yaklaşması,yaz sezonunun açılması ile birlikte kadınlarda diyet,zayıflama telaşıda başlar. Hazırlıklara başlarken, mayo veya bikini içerisinde güzel ve kusursuz görünme çabası ile ilk adımı atarız.
Bayanların selülit ve fit görünmeme kaygıları ezelden beri hep vardır.Çoğu zaman bu nedenle spor ve diyet yapıp çabalarımız sonuç vermedikçe kabulleniriz ve içten içe rahatsız olmaya devam ederiz.
Selülit ve incelme sorununun giderilmesi konusunda kendi imkanlarımızla uyguladığımız maskeler, fırçalama teknikleri, spor ve beslenme alışkanlığı değişiklikleri gibi birçok farklı yöntem bulunuyor ancak süreç her zaman kişileri oldukca zorlamaktadır.
Artık gelişen imkanlar ile kusursuz görünmek hiç zor değil…
Selülit görünümünün tedavisinde kısa sürede etki etmesi ile bilinen ritmik titreşim masajı oldukça etkili bir yöntemdir. Bu teknik ile hızlı titreşimler yollanarak kaslarda birikmiş aşırı Laktik Asit seviyeleri normal düzeylere ulaştırılabilmektedir. Profesyonel merkezlerde selülit görünümünün giderilmesi için uygulanan bu masaj sonrasında selülit görünümünde gözle görülür azalma meydana gelir ve aynı zamanda bölgesel sıkılaşma ve incelme de sağlanır.

Aqua fit cihazı ile ritmik masaj kısa sürede ve uzun vadeli selülit görünümünden kurtulmanıza yardımcı olan,birçok kişinin memnun kaldığı ve son derece başarılı sonuçlar elde edilen profesyonel bir yöntemdir.Hatta uzun yıllardır selülit tedavisinde ilk akla gelen yöntemler arasında yer almaktadır.

Bu yöntem ile selülit tedavisinde olduğu kadar bölgesel zayıflama konusunda da oldukça başarılı sonuçlar görülmektedir. Aynı zamanda ödem şikayeti olan kişiler ödem atma veya spazm tedavilerinde de uzmanlar tarafından ritmik masaj ile iyileşme sağlandığı görülmektedir.

Bu yöntem başlıca;
-Yağ yakılmasını hızlandırır,
-Bölgesel dolaşımın düzenlenler,
-Metabolizmayı hızlandırır,
-Dolaşımının sağlanmasında etkilidir,
-Kronik yorgunluk şikayetlerinin tedavisinde,
-Kas ve eklemlerin hareket kabiliyetinin artırılmasında da ritmik masaj bir tedavi yöntemi olarak kullanılır.

Cihaz ile; titreşim ve itme hareketleri uygulanarak hücreleri hareketlendirilir. İtme kuvveti sayesinde de vücut sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Bölgesel bağ dokusunu açmaya yardımcı olan masaj, yağ yakımını da hızlandırmaktadır.

Dengeli beslenme ve spor ile yok edemediğiniz selülit görünümünün giderilmesinde ilk uygulamadan itibaren etki görülmektedir. Üstelik hiçbir cerrahi müdahaleye gerek olmadan gerçekleştirilen bir yöntem olmasından dolayı tercih edilmektedir.Bu uygulama tüm vücuda uygulanabilmektedir. Yaygın olarak bel, kalça, üst bacak ve kol bölgelerinde tercih edilmektedir. Uygulama sırasında özel bir krem bölgeye uygulanır ve egitimli uzmanımız tarafından uygulama yapılır. Bu özel krem sayesinde yağ yakıcı etki artırılmaktadır.
Uygulama yaklaşık 20-40 dk sürmektedir. Seanslar halinde uygulanır. Seans aralıkları 4-7 gündür.

Bu uygulama sonrasında herhangi bir sorun ortaya çıkmaması için mutlaka güvenilir bir merkeze uygulama yaptırılması gerekmektedir. Bu uygulamayı yapan kişinin  kasların yönünü bilmesi ve sertlik uygulamasının kişiye göre degiştiğinin ayrımını profesyonel bir şekilde yapıyor olması gerekir.

Kişiler bu uygulama sonrasında anında gözle görür bir sonuç bekler ancak bu vücut işleyisine aykırıdır.Ancak bu uygulamadan dogru ve hızlı bir çözüm alabilmek için haftada 3 kez islem yapilması gerekir.Aynı zamanda düzenli beslenme ve sporla bu uygulamaya destek verilmelidir. Seanslar bittiğinde en az 2 cm en fazla 7 cm incelme görülmektedir.