Protez Tırnak

Protez Tırnak
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdeki kadınlarda el ve tırnak bakımlarının öneminin nihayet farkına varmaya başlamışlardır.
Çoğunlukla ihmal edilen tırnak bakımı güzelliğimizi tamamlamak için aslında çok gerekli öyle değil mi? Tırnak bakımı denilince akla ilk gelen  son zamanların favori tırnak bakımı protez tırnak.

Yanlış beslenme veya gerekli vitamin ve minerallerin alınmaması yüzünden sağlıksız ve zayıf tırnaklara sahip olanlar, tırnak yeme alışkanlığı yüzünden tırnakları devamlı kısa ve şekilsiz olanlar, yaptıkları işler nedeniyle ellerini çok fazla kullananlar, tırnaklarında renk farklılığı ve şekil bozukluğu olanlar için protez tırnak uygulaması pratik ve hızlı bir çözüm. Protez tırnak hakkında açıklayıcı bazı bilgiler vermemizin sizi gayet memnun edeceğine inanıyoruz. Bilinenin aksine protez tırnak dışarıdan takılan bir takma tırnak değil; tırnak uçlarına kreatin bazlı ilaveler yapılarak uzatılır.
Bu yöntemler genellikle iki şekilde uygulanmaktadır birinci yöntem akrilik ürünlerin kullanıldığı yöntem, ikincisi ve en çok tercih edileni jel yöntemidir.

Akrilik Tırnak
Akrilik yönteminde önce tırnağa törpü ve gerekirse diğer aletlerle şekil verilerek, akrilik yapıştırıcı ve ardında akrilik tozu tatbik edilir.

Jel Tırnak
Jel yöntemini basitçe anlatmak istersek, tırnağın matrix tabakasının hava alacağı şekilde uygulanır. Tırnak ucuna takılan protez sonrasında tırnağınıza bir kaç kat jel malzeme ile doldurularak tırnağın şekillendirilmesidir diyebiliriz.
Yukarıda bahsettiğimiz heriki sistemde tırnağın matrix tabakası hava alacak şekilde uygulanır.

Protez Tırnak Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır ?
Protez tırnağınızın 3 hafta ile 1 ay arası düzenli bakımları yapıldığı takdirde ömür boyu kullanabiliriz.
Protez tırnak uygulamaları tırnağa zarar vermez ve gerekli bakımları yapıldığı zaman rahatlıkla kullanılabilen sağlıklı bir yöntemdir. Protez tırnak kendi tırnağınız kadar incelikte olmasına karşın yaklaşık 80 kat daha güçlüdür.

Kimler Protez Tırnak Yaptıramaz?
Ancak önemli bir husus, tırnak ve tırnak eti sağlığı sorunu olanlarda (mantar, egzama vb.) protez tırnak uygulaması önerilmez.

Kısa zamanda mükemmel sonuçlar veren ve el güzelliğimize güzellik katan bu yöntem için mutlaka işinde profesyonel ekibimizi tercih ediniz.

 

 

Randevularınız için bizimle ileşime geçebilirsiniz.