Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak nedir?
Merhabalar bugün sizleri protez tırnak hakkında bilgilendireceğim.

PROTEZ TIRNAK NEDİR?
Protez tırnak , sizlere kalıcı , sağlıklı ve estetik görünümü kazandıran bir uygulamadır.Aynı zamanda kadınlara büyuk bir kullanım kolaylıgı kazandırmaktadır. Takma tırnak gibi zahmetli ve tırnagın yüzeyine zarar veren uygulamalara göre kolay uygulanan doğal ve daha zarar vermeyen bir uygulamadır. Hatta kişinin kendi tırnaklari gibi görünmektedir.

PROTEZ TIRNAK UYGULAMASI NASIL YAPILIR?
Protez tırnaklar kişinin kendi tırnakları üzerine koruyucu uygulandıktan sonra yapılır , boylece tırnaklara asla zarar vermez ve gercek tırnaklarınızın nefes almasını önlemeden size ileriki zamanlarda herhangi bir sorunla karşı karşıya getirmez.

KİMLER İÇİN UYGUNDUR?
Protez tırnak; tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler için harika bir çözümdür hem tırnaklarının daha guzel ve düzenli görünmesini hem de tırnak yeme alışkanliklarından kurtulmalarını sağlayacaktır. Tırnakları hasas kırılgan, pürüzlü, catlama gibi sorunlar yaşayanlar için oldukca etkili bir çözüm olacaktır. İsteğe baglı olarakta protez tırnak işlemi uygulanabilir.
KİMLER İÇİN UYGUN DEĞİLDİR?
Protez tırnak; tırnaklarında yada ellerinde  mantar olan kişiler icin uygun bir işlem degildir tedavisi yapildıktan sonra kişiler bu uygulamayı uygulayabilir.

UYGULAMA ŞEKLİ
Öncelikle tırnağa koruyu özel madeller uygulanır tırnaklara uygun olarak tips yada şablon koyulur  ve istege baglı jel yada akrilik ile işlem uygulanir. Uygulama bittikten sonra tekrardan kişinin isteğine bağlı bir şekilde tırnak şekillendirilir törpulenir ve istenilen görünum elde edildikten sonra istege bagli olarak tirnak üzerine nail art veya kalıcı oje uygulanır yada protez tırnağın kendisi uzerine koruyucu ve parlak tabaka uygulanır.
PROTEZ TIRNAK BAKIMLARI NASIL YAPILIR?
Protez tırnak islemi yapildıktan sonra genellikle 3 hafta da bir defa kisi bakım için tekrar işlem yaptırmalıdır. Tabi bu sürec kişiye göre veya tırnak uzama hızına bağlı olarak degiskenlik gösterebilir.