Microblading ile Doğal ve Dolgun Kaşlar

Merhabalar ; Sizlere bahar ayları yaklaşırken kalın ve bakımlı kaşlara kavuşmanız için küçük tüyolar vermek istedim. Günlük hayatta kullanılan eski ince kaş modası artık demode bir hal aldı ve yerini kalın ve sağlıklı taranmış kaşlara bıraktı. Dizilerde tv kanallarında ve ünlü dünya yıldızların kaşlarına bakacak olursak sağlıklı ve kalın kaşlara sahip olduklarını görüyoruz. Yıllar geçince anlaşıldı ki kalın kaşlar yüzümüzde daha genç ve pozitif bir ifade yaratıyor.

Eskiden yapılan dövme kaş uygulaması da yerini microblading yeni nesil kaş dolgunlaştırma işlemine bıraktı. Hala bazı salonlarda uygulanıyor olsada asla doğal olmadığını düşünüyorum ve renk değiştiren dövme boyalarından kaçınmanızı öneriyorum.
Microblading kaş ile eski dövme kaşların farkını merak edenler varsa şöyle açıklayalım;
eski dövme boyalarının pigment yapısı kalın mürekkeplerden oluşuyor ve derinin üzerinde uzun yıllar kalıyor. Silinmeyen boyalar zaman geçtikçe güneşin UV ışınlarından etkilenip içerisindeki metal yapı sebebiyle bozarmış hal alıp, gri,kırmızı,turuncu,mavi gbi renklere dönüşmüş oluyor. Microblading işleminde ise pigment ağırlığı küçük ve dağılabilir su bazlı boya kullanıldığı için deride en fazla 6 ay ila 1 yıl kalıyor. Genellikle de bu işin püf noktalarını bilmediğimiz için uzun kalacağını duyduğumuzda mutlu oluyoruz çünkü öyle bir algı yaratılıyor. Halbuki pigment ağırlığı hafif olan boyalar bitki köklerinden elde edilen tonlarla yapılıyor ve doğal olan boyalar oluyor. Tabi işin uzmanı bu konuyla ilgili size mutlaka doğru bilgilendirme yapmalı. Microblading işlemi sizlere çok kısa bir sürede kalın kaşlı olma imkanı sunuyor. İşlem yapılmadan önce ön görüşme yapılıyor ve yüzünüzün altın oran ölçüsü alınıyor daha sonra istenilen modele karar veriliyor ve lokal aneztezi kremi ile bölge uyuşturuluyor. İşlemin yapılması en fazla 30 dk sürüyor . Tabiki bu tercih ettiğiniz uzmanın tecrübesine bağlıdır. Bazı salonlarda 3 saat sürdüğünü bile duydum. Bu durumun uzmanın bu işi az yapması veya daha az tecrübe sahibi olmasıyla alakalı oldugunu düşünüyorum . Bizim salonumuzda bu işe sadece 1 saat ayırmanız yeterli oluyor. İşlem tamamlandıktan sonra 2 gün boyunca su değdirmemelisiniz. 7 gün boyunca da saf vazelin ile 2 saatte bir işlem yapılan bölgeyi nemli tutmanız gerekiyor. Ağrı ve acı olmadan bu işlemi sonlandırabiliyoruz. Doku 21 gün sonra kendini toparladığı için ikinci rötuş uygulaması yapılıyor ve kaş uygulamasının tam olarak yüzünüze oturması sağlanıyor böylelikle iki işlem ile daha dolgun kalıcı kaşlara sahip oluyorsunuz.

Günlük hayatımızda kullanılan kaş kalemleri kaş farları bilinenin aksine kaşlarımızın kökünü havasız bıraktığı için oradaki sebum tabakasının kurumasını, kaşlarımızın beslenmemesine ve dökülmesine neden oluyor. Uzun yıllar boyunca kaşlarını her gün boyayan kadınlarımızın zaman geçtikten sonra kaşsız kaldığını veya varolan kaşlarının inceliğini görebiliyoruz.Bu yüzden kalıcı işlem yaptırmak ve günlük bakım olarak kaslarımızı kaş bakım yağları ile nemlendirmek çok daha sağlıklı… Kendi ten renginize en uygun boya tonunu seçerek bu işlemi en doğal şekilde ince çizgiler yardımı ile yaptırabilirseniz memnun kalmamanız mümkün değil.Hem kendi kaşlarınızın sağlığı hem de günlük hayatınızda zaman israfını önlemek için yapılan bu kalıcı uygulama size çok konforlu bir imkan sunuyor.

Dolgun kaşlara sahip olmak isteyen tüm kadınlarımıza ve hatta kaş problemi yaşayan erkeklerin bile yaptırabileceği inanılmaz doğal bir uygulama. Bu konuda 10 yıldır var olan tecrübelerimi sizlere aktardım ve son iki yılın kaş ile alakalı uzman ve başarı ödüllerini almış bir kaş uzmanı olarak sizlere tavsiyelerde bulundum.Başka bir konuda tekrar görüşmek üzere sağlıkla ve güzel kalın…