Kaş Kontürü

Seyrek kaş veya düzensiz kıl yapısına sahip kaş problemi bir çok kişinin derdi. Etkileyici bakışlar için kaşlarımız, gözlerimizin tamamlayıcı unsurlarıdır. Kaşlarımız için başvurulan ideal yöntemlerden biriside kaş kontürlemedir. Güzellik uzmanlarının ve estetisyenlerin en çok tavsiye ettiği yöntemlerden birisi olan kaş kontörü ortalama 1 saat gibi kısa bir sürede tamamlanarak kaş problemlerinin üstesinden gelebiliyor. Peki kaş kontörü uygulaması nasıl oluyor, aşama aşama basit ama açıklayıcı bir şekilde anlatalım. Öncelikle kaş kontörü derinin bir dermis tabakasına renk pigmentlerinin tatbik edilmesi işlemi diyerek açıklamalarımıza başlayalım yani uygulama için, basitçe geçici bir dövme işlemi diyebiliriz. İşlemin ilk aşamasında uzmanınız yüz hatlarınıza uygun bir şekilde kaş hatlarınızı bir kalem veya far ile belirler. Daha sonra çizilen bölgeye anestezik bir krem veya jel sürülür ve 20 dakika arası bir süre bölgenin uyuşması için beklenir. Kaş kontörü bilinenin aksine çok can yakıcı bir işlem değildir, hemen hemen cımbız kullanılırken duyulan acıya yakındır. ancak yinede anestezik kullanılması tavsiye edilir. Anestezik kremden sonra kontör aparatına tek kullanımlık ve steril iğne ucu takılır ve kaş bölgenizin üst derisi iğne ucuyla aşındırılır, bu ön işlemin nedeni uygulanacak boyanın sorunsuz ve rahat bir şekilde bir alt deriye geçmesine yardımcı olması içindir. Son aşamada da iğne aparatı doğal kaşlarınızın tonuna uyumlu renkteki bir boya içerisinde tutulur, ardından da kaş bölgenize tatbik edilerek, kaş derinizin boyayı absorbe etmesi sağlanır. Kaş kontörü işleminde hafif kanama görülmesi gayet doğal ve korkulacak bir durum değildir.

Kaş kontörü işleminin geçici bir işlem olduğundan en başta bahsetmiştik, bu uygulama için en çok merak edilen sorulardan biriside, Kaş kontörü işleminin ne kadar süre kalıcığının olduğudur. Bu sorunun cevabı tamamen kişi cilt yapısı ve yaşam tarzına bağlıdır olacaktır. Kaş kontörü kalıcılığı yağlı ve çok güneş gören ciltlerde, kuru ve az güneş temasına sahip ciltlere göre daha kısa oluyor. Süre vermek istersek ortalama 1-3 sene arası diyebiliriz.

Kimler kaş kontörü uygulaması yaptıramaz

Kontörleme işlemi sırasında kanama olması doğal bir durum, şeker hastalarında kanamanın durması geç olabiliyor. dolayısı ile işlemin fayda göstermesi, uygulanan boyanın kan ile akıp gitmemesi için kaş kontörü işlemi şeker hastaları ve pıhtılaşma sorunu olan kişiler için önerilmez.

Microblading Kaş Yazımızı Okumak İçin TIKLAYINIZ.

 

Randevu Almak İçin Numaralarımız.      

Tel: 0212 232 35 03  GSM: 0 534 363 01 41

 

Bir cevap yazın