Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır ?

Bayanların en büyük arzusu haline gelen ve aslında onların dış görünümlerine önem vererek bakımlı bir hale geldiklerini tamamen ortaya koyan çalışmaların genel adına makyaj kavramı ile ifade edilmektedir. Kimi bayanlar makyajı sadece ruj, rimel ya da göz kaleminden ibaret olarak görürken; birçok bayan makyaj konusunda kendisini geliştirmeye devam etmekte ve son zamanların en büyük modası halini alan makyaj modellerini de araştırmayı ihmal etmemektedir. Bir yere gittiklerinde ne kadar bakımlı bir kadın ya da ne kadar güzel bir kadın gibi ibareleri duymak isteyen bayanlar da makyaj tekniklerini araştırarak kendilerinin yapamadıkları durumlarda bazı uzmanlara gidip kalıcı makyaj gibi 2017 yılının popüler uygulamalarını yaptırmak istemekteler.

Kalıcı Makyaj
Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Nedir?

Son 5 yıldır adından sıkça söz ettirmeyi başaran bu uygulama aslında doğal pigmentlerin yüze yerleştirilmesi sanatı olarak tanımlanabilmektedir. Makyaj yapımında kullanılan binlerce doğal yoldan elde edilen pigment yer almaktadır. Bu pigmentler son derece sağlıklı olup bayanların cildine herhangi bir zarar vermemekle birlikte sağlık sorunu da oluşturmamaktadır. Bu pigmentler yardımı ile yüze makyaj yapılarak iyice yerleştirilir. Bayanlar aslında yüzlerinin hava almayacaklarını ya da makyajlarını silmek isteyeceklerini düşünmelerinden kaynaklanan sebeplerden ötürü bu teknikten uzak durmak istemekteler. Oysa zaten günlük yaşamınızda kullanabileceğiniz yüzünüzde makyajın olup olmadığını bile belli etmeyen pigmentler tercih edilerek kalıcı makyaj yapılmakta ve yüzünüze uygulanmaktadır.

Kalıcı makyaj
Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Bu makyaj tekniği en başta uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Eğer ucuz yollarla size bu makyajı yapmak isteyen olursa da o kişinin makyaj yapmak konusunda herhangi bir tecrübesi, sertifikası ya da bilgisi bulunmadığını söyleyebiliriz. Uygulamayı yaptırmaya başlamadan önce mutlaka o kişinin ilgili bilgilerini ve referanslarını isteme hakkınızın olduğunu hiç unutmayın. İşleme başlandıktan sonra hafif batmalar hissedebilirsiniz. Hissedeceğiniz acının şiddeti bu işlemi yapan kişinin becerisine ve bir yandan da sizin ağrı eşiğinize göre değişiklik göstermektedir. İşlemin yapılmasına başlanmadan önce lokal anestezi yani; yüzünüzün uyuşturulması işlemi mutlaka uygulanmalıdır. Aksi halde gereğinden fazla acı hissedersiniz. Kalıcı makyaj için doğru kişi ise; Şeyda Söyler’dir.

Randevu Almak İçin Numaralarımız.

Tel: 0212 232 35 03  GSM: 0 534 363 01 41

Bir cevap yazın