Hatalı Kalıcı Makyaj İşlemleri

Günümüzde çok yaygın olan ve sosyal yaşantımızı kolaylaştıran kalıcı makyaj ve microblading işlemleri avantajlarının yanı sıra hatalı ellerden çıktığında birçok kişinin kabusu haline gelmeye başladı. Kaş proporsiyonuna uygun olmayan modelaj tasarımları ve metal içeren eski kimyasal boyaların hala kullanılmasıyla memnuniyetsizlik hatsafada.

Kalıcı makyaj kesinlikle bu branş üzerine eğitimini tamamlamış ve bu konuda tecrübesini kazanmış uzmanlar tarafından uygulanması gereken çok hassas ve dikkat gerektiren önemli bir alandır.
Boya bilgisi, deri bilgisi, anatomi ve hijyen gerektiren bu branşta mutlaka uzmanınızı iyi seçmelisiniz.

Kalıcı makyaj yaptırdığınız kişiye ve metaryel kullanım hijyenine ve boyalarına dikkat etmezseniz sonuçları konforun dışında bir o kadar uğraştırıcı olabilir.

Kaşlarınızdaki mavi, kırmızı, gri ve geçmişte yapılan boya kalıntılarından kurtulmak mı istiyorsunuz?

Şikayetiniz eski boya kalıntılarınız ise size tavsiyemiz kesinlikle kalıcı makyaj ile kapatılan bej rengi veya ten rengi diye sunulan beyaz boyalarla bu işin üstesinden gelmemeniz. Neden mi?;
asla teninizin tonu ile bir olmayan renkler ile siliyorlar. Daha sonra bu işlemi yaptıran müşterilerimiz bizlere bej rengi boyalardan nasıl kurtulacağım diye geliyor. Bir sorunu çözeceğim derken kaşlarınızda kalınlaşmış bir tabaka daha oluşturmuş oluyorsunuz.

Şeyda Söyler Nişantaşı’nda uygulanan teknikler tamamen en doğal silme tekniğidir. Yapılan kalıcı makyaj boyasının altına yine kalıcı makyaj makinesi ile saf silici ve tamamen şeffaf renkte bir solüsyon işlemi yapılmaktadır. Yapılan işlemde işlenen solüsyon boyanın yapıştığı tabakadan bir kat daha yukarı itilerek deri yüzeyine çıkmasını ve kabuklanıp atmasını sağlıyor. Solüsyon içerisinde herhangi bir renk veya metal içerik olmadığı için deri yüzeyine kolayca boya ile atılıyor. 2 veya 5 seansta yapılan alanın büyüklüğüne göre derinize nufüs eden kimyasal boyalardan kurtuluyor ve eski haline kavuşuyorsunuz. Bu işlemin en önemli detayı kullanılan solüsyonun yapısı ve içeriğidir.

Doğru Kalıcı makyaj işlemleri ve microblading işlemi için sizi Şeyda Söyler Nişantaşı’na bekleriz.

Bir cevap yazın